Wizyta

Dobry stan zdrowia, szczupła sylwetka, gładka cera? – to właśnie sposób odżywiania ma szczególnie znaczenie dla naszego samopoczucia i wyglądu.
Na nasze codzienne wybory żywieniowe, czyli na to co wybieramy do zjedzenia, wpływ ma wiele czynników – przede wszystkim:

  • przyzwyczajenie – większość z nas stale je te same produkty, nasza dieta jest monotonna
  • nawyki żywieniowe z dzieciństwa – to co jedliśmy będąc dziećmi, zazwyczaj podajemy swojej rodzinie
  • uczenie się – wzrost świadomości i wiedzy na temat prawidłowego odżywiania
  • społeczeństwo, media
  • emocje – traktowanie jedzenia jako formy nagrody czy kary; nastrój, stres
  • neuroprzekaźniki w naszym mózgu


Jeśli chcesz zmienić nieprawidłowe nawyki żywieniowe, złagodzić dolegliwości chorobowe, zrzucić zbędne kilogramy, gdy potrzebujesz zregenerować organizm, warto umówić się na wizytę dietetyka.
Specjalista pomoże zweryfikować dotychczasowe nawyki żywieniowe i dobierze dietę najlepiej dopasowaną do potrzeb.

Przed spotkaniem z dietetykiem zastanów się, jakie cele chcesz osiągnąć i co zmienić za sprawą odpowiednio dobranej diety. Wcześniej warto również przeprowadzić podstawowe badania krwi, poziomu glukozy i cholesterolu, a także badanie ogólne moczu. Niektórym osobom zaleca się dodatkowo zbadanie poziomu hormonu tarczycowego – TSH.

Wyniki oraz wyciągnięte na podstawie szczegółowego wywiadu wnioski pozwolą na ustalenie sposobu postępowania żywieniowego, najbardziej optymalnego dla Twojego stanu zdrowia i ograniczeń życiowych (np. rodzaju wykonywanej pracy).

Pamiętaj – sukces podjętych działań dietetycznych w największym stopniu zależy od Twojej samodyscypliny i determinacji. Istotna jest jednak kontrola specjalisty, która z jednej strony czyni proces bardziej bezpiecznym, a z drugiej motywuje do konsekwentnego stosowania diety.

Masz pytania?

Napisz na adres: kontakt@dietovo.pl lub zadzwoń pod nr: 731 928 747